Dukagjini Üniversitesi

Dukagjini Üniversitesi

EĞİTİM PROGRAMLARI: Bilgisayar Bilimi / IT, Bankacılık, Finans ve Muhasebe, Yönetim ve Enformatik, Genel Hukuk, Kamu yönetimi,

ÖĞRENCİ HİZMETLERİ:

YÜKSEK LİSANS: Yönetim ve Girişimci, Uygulamalı Bilişim, Yönetim ve Enformatik, Bankalar, Muhasebe ve Finans

DİĞER ÖNEMLİ ÖZELLİKLER: Niteliksel çalışmalar, Avrupa Standardı, Küçük istihdam olanakları. İşletme ve yönetim dallarında sertifika programları sunar.

Çok etnikli ve kültürlü bir bölge olan Prizren’de üniversitenin talebe ihtiyacını karşılayacak potansiyel bulunmamaktadır. Arnavutça ve Boşnakça eğitim veren üniversite bölgedeki Türklerin yanı sıra ülkemizden giden öğrencilere kaliteli bir eğitim sunuyor.

Dukagjini Üniversitesi Bölümleri

Lisans Yüksek Lisans
Bilgisayar Bilimi Yönetim ve Girişimcilik
Bankacılık Uygulamalı Bilişim
Finans ve Muhasebe Yönetim ve Enformatik
Yönetim ve Enformatik Bankalar
Genel Hukuk Yönetim ve Muhasebe
Kamu Yönetimi

Kosova’da Eğitim

Eğitim kadrosunu hem kendi bölgesinden hem de uluslar arası uzmanlardan oluşturan üniversite her geçen gün yeni bina ve eğitimcileri ile daha fazla yabancı uyruklu öğrenciye eğitim veriyor. Yıllarca süren mücadelenin ardından, 17 Şubat 2008 de tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden Kosova, Üniversiteleri ile yabancı uyruklu öğrencileri ülkeye davet ediyor, bu sayede ülkenin ekonomik ve soysal kalkınma sağlayacağına inanıyor. Ülkemize göre daha ekonomik bir eğitim sunan üniversite, mezun öğrencileri için kamu ve özel sektörde geniş istihdam alanı sağlıyor.

Üniversite uyguladıkları adaptasyon programları ile eğitim hayatına yeni başlayan öğrencilere büyük kolaylıklar sağlıyor, bunun yanı sıra burs ve barınma projeleri ile öğrencilerin yaşayabileceği problemleri en aza indiriyor.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!