Kosova Üniversitesinin Taban Puanları

Kosova Üniversitesinin Taban Puanları

Kosova üniversitesinden yana çeşitli bölümlere İngilizce destekli eğitimin sunulması söz konusudur. Priştine Universum Üniversitesi bu anlamda 3 farklı bölümün duyurularına yer vermekte. Bunlar inşaat, hukuk ve mimarlık olarak karşınıza çıkacaktır. Sonuç olarak İngilizce destekli olduğu için ülkemizden pek çok lise mezununun tercihi halindedir. Bunun yanı sıra şartsız olacak şekilde öğrencilerin kabul edilmesi de üniversitenin bir hayli avantajlı olduğunu gösteriyor. Kosova Üniversitesinin taban puanları temel alınmadan öğrencilerin kayıt işlemlerine geçmeleri sağlanıyor. Bu anlamda Türkiye’den öğrencilerin yapması gerekenler ise;

-Danışmanlıklar; Eğitim danışmanlıkları sayesinde tüm merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kapsamında öğrencilerin kayıt işlemlerine de yer verilmekte. Hangi belgelere yer verildiğini ve ödemelerin nasıl yapılacağını öğrenerek harekete geçilmekte.

-Kayıt Şartları; Taban puanlara yer verilmediği için sınava girmenize gerek kalmıyor. Burada kayıt olmak isteyenlerin liseden mezun olmaları önemlidir. Anadolu, düz ya da meslek lisesi olması da fark etmiyor. Sadece zorunlu lise eğitimlerini almış olmanız ve diplomalarınızı temin etmeniz yeterlidir.

-Harç Ödemeleri; Priştine Universum Üniversitesi tarafından 1800 – 2500 Euro arasında eğitim masraflarına yer verilir. Yüksek standartlarda eğitimin benimsenmesine rağmen harç ödemelerinin makul olması da her yıl binlerce öğrencisi karşılamasında etkilidir.

Kosova Üniversitesinin taban puanları olmadığı için öğrencilerin bu aşamalara göre harekete geçmeleri bekleniyor. Eğitim danışmanlıkları ile ilerleyenlerin ise herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmayacaklarını belirtmek gerek. Ulaşımdan öğrenci kayıtlarına kadar tüm detaylara yer verilir. Yaşam olanakları için de çözüm önerilerinin sunulması söz konusudur.

Kosova’da Eğitim Olanakları Nasıl?

Hem modern hem de çağdaş eğitim sistemine yer verildiği açıktır. Nitekim teorik olması dışında uygulamalı olacak şekilde kalıcı eğitime yer verilmekte. Kosova Üniversitesinin taban puanları olmadığı için öğrencilerin kısa sürede bu ayrıcalıklı eğitim imkanlarından faydalanmaları söz konusudur. Aynı zamanda ülkemizden öğrencilerin İngilizce destekli olacak şekilde de eğitim görmelerine olanak sağlanıyor. Devamında ise tanımlı olan diplomalarından kariyerlerine yön vermeleri esas alınmakta. Tanımlı olan diplomaların sadece ülkemizde değil Avrupa’da dahi değerlendirilmesi mümkün. Yüksek standartlarda eğitime yer verildiği için öğrencilerin istedikleri ülkeden yana iş imkanlarına yer vermeleri sağlanır. Bu anlamda eğitime göz atacak olursak;

  • Çeşitli dil alternatiflerinden öğrencilerin bölüm tercih etmeleri sağlanıyor.
  • Dil ile bölüme bağlı olarak makul fiyatlardan harç ödemelerine yer verilmekte.
  • Teorik başta olmak üzere devamında pratik eğitim uygulamalarına geçiliyor.
  • Kalıcı eğitim imkanları dahilinde öğrencilerin gelecek kaygıları olmuyor.

Priştine Universum Üniversitesi mezunlarının bu konuda yorumlarına göz atabilirsiniz. Öyle ki mezunların kariyerleri, almış oldukları eğitimler ve yaşam olanakları ile alakalı olarak yorumları dikkat çekmekte. Kayıt işlemlerine geçmeden önce dahi öğrencilerin yorumlara göz attıkları açıktır. Aynı zamanda merak ettikleri konularda eğitim danışmanlıklarından da faydalandıkları açıktır. Böylece tüm soru işaretlerinin giderilmesi ve kayıt işlemlerine geçilmesi hedef alınmakta

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!