Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği

Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği

Kosova’da yer alan üniversiteler içerisinde adını en çok duyuran üniversite olan Priştine Universum Üniversitesi, başkentte yer alan ve bünyesinde pek çok fakülte barındıran bir üniversitedir. Aynı zamanda üniversitede sadece lisans eğitimi değil yüksek lisans ve doktora eğitimi de alabilir akademik anlamda kendinizi çok geliştirebilirsiniz. Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği gibi Tıp alanında da eğitim alabileceğiniz çok sayıda bölümü barındıran bir üniversite olan Priştine Universum, Türk öğrencilerin de tercihi olmaktadır. Türk öğrencilerin fazla olması bölgede de Türk yaşamının yaygın olmasını sağlamıştır.Yani Türk mahallelerini görebilecek, Türk yemeklerini yiyebilecek ve kendinize Türk arkadaşlar da edinebileceksiniz.

Priştine Universum Üniversitesi’nin denklik sistemi vardır. Denklik olduğu için Türkiye’den aldığınız lise diploması da orada geçerli sayılacaktır. Üstelik sizden hiçbir sınav sonucu belgesi görmek istemeyen üniversite sadece lise diplomanızla kayıt yaptırmanıza imkan tanır. Böylece Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinde okumak isteyenler ülkedeki sınav sisteminde başarısız olsa bile sadece diplomasıyla Kosova’ya gelebilecek ve Priştine Universum Üniversitesi’ne başvuru yapabilecektir. Siz de Priştine Universum hakkında detaylı bilgiyi bulabileceğiniz Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimiz her an yanınızda olacak ve sizi eğitim süreciniz için yönlendirecektir.

Dikey geçiş imkanının da olduğu üniversitede meslek yüksekokulundan mezun olanlar transkript belgesi ve diplomasıyla kolaylıkla iki senelik ön lisans eğitimini 4 senelik lisans eğitimine tamamlamaktadır. Siz de başarılı ve tanınır bir üniversiteden mezun olmak, diplomanızı övgüyle göstermek istiyorsanız Priştine Universum Üniversitesi bu alanda en iyisidir diyebiliriz.

Priştine Universum Üniversite’nde Puan Şartı Var mı?

Az önce de söylediğimiz gibi üniversitede puan şartı olmaması, onu diğer pek çok üniversiteden ayrı kılmaktadır. Senelik ne kadar ödeme yapacağınızı merak ediyorsanız harç bedeli olarak pek çok üniversiteye kıyasla daha düşük olduğunu söyleyebiliriz. 1800 Euro ile 2500 Euro arasında değişen harç bedelleri sayesinde Türk öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği okul taban puanı gibi streslere sizi sokmayacaktır. Böylece öğrenciler, hayatlarında çok önemli olan meslek seçimi için sakin ve istediği şekilde davranabilecek, kendi becerisi ve ilgisinin olduğu bir bölüme kayıt yapabilecektir. Siz de bu imkanlara sahip olmak istiyorsanız Eurostar içerisine gelerek kendi isteklerinizi bize iletebilir, sizin için en doğru bölümü seçmek için yardımcı olmamızı isteyebilirsiniz.

Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi içerisindeki akademisyenlerden bazıları da Türk olduğu için iletişim anlamında zorluk çekmeyecek ve kolaylıkla iletişim kurabileceksiniz. Ayrıca sınavlar ve diğer sistemleri de size detaylı olarak anlatacak olan danışmanlık hizmetimiz ücretlendirme konusunda da bilgi yapacaktır. Üniversitenin diğer bölümleri Hukuk, İnşaat Mühendisliği, Psikoloji, Metalurji Mühendisliği gibi bölümlerdir. Bu bölümlerden bazılarında İngilizce destekli eğitim verilmektedir. Zaten çok sayıda Türk öğrencinin tercih etmesinin nedenlerinden biri de İngilizce destekli eğitim vermesidir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!