Kosova Üniversitesi Psikoloji

Kosova Üniversitesi Psikoloji

Hayaliniz Psikoloji okumaksa ve aldığınız puanlar ülkemizde bir üniversiteye yerleşmeye yetmiyorsa bunun için Kosova’daki üniversite eğitimi imkanlarına bakabilirsiniz. Kosova dendiği zaman karşınıza ilk çıkacak okul Priştine Universum olacaktır. Sadece ülkenin en iyisi olmayan Priştine aynı zamanda bölgenin de en iyisidir ve dünya sıralamasına baktığınız zaman da ismini görebileceğiniz bir üniversitedir. Priştine Universum Üniversitesi köklü tarihi, akademisyenleri, geçmişi, sosyal imkanları ve bölümleriyle uluslararası düzeyde bir eğitim sunmakta ve pek çok öğrenciyi de cezbetmektedir. Siz de üniversitenin size sunduğu imkanları çok cazip bulduysanız bir an önce Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezimize gelerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Başkent içerisinde yer aldığını söyleyebileceğimiz Priştine Universum, sosyal imkanları geniş olan bir okuldur. Öğrenciler kulüplere katılarak çeşitli etkinlikler yapabilir ve farklı kültürlerden gelen insanlarla tanışarak Sırpça, İngilizce ve farklı diller öğrenebilir. Yaşam standardının yüksek olduğu Kosova içerisinde yaşamaya alışmanız da kolay olacaktır. Çünkü bölgede çok sayıda Türk öğrenci vardır ve Türk mahallelerine giderek aradığınız her şeyi burada bulabilmenin rahatlığını da yaşayabilirsiniz. Priştine Universum içerisinde de Türk öğrenciler ve akademisyenler olduğu için okuldan memnun kalacağınızı söyleyebiliriz. Ayrıca bazı bölümler İngilizce destekli olduğu için kendi dilinizde Avrupa’da bir ülkede eğitim almanın farklılığını hissedebileceksiniz. Kosova Üniversitesi Psikoloji alanında ilerlemek istiyorsanız bir an önce danışmanlarımızla görüşmelisiniz.

Psikoloji bölümüne gitmek için tek yapmanız gereken Türkiye’den aldığınız lise diplomanızı göstermek olacaktır. Lise diplomanızın denkliği olduğu için geçerli sayılacak ve hiçbir sınava girmeden kolaylıkla Psikoloji bölümüne kayıt yaptırabileceksiniz. Üstelik harç ücreti olarak da senelik sadece 1800 Euro ile 2500 Euro arasında değişen bir ücret ödeyeceksiniz. Bu son derece uygun ödeme seçeneği nedeniyle de tercih edilen üniversite sizin Psikoloji okuma hayalinizi gerçeğe dönüştürecektir.

Priştine Universum Üniversitesi’nin Önemli Bölümleri Nelerdir?

Kosova Üniversitesi Psikoloji bölümü de üniversitenin en çok tercih edilen bölümleri arasında sayılabilir. Ancak bunun dışında İngilizce destekli bölümlerin daha çok rağbet gördüğünü söyleyebiliriz. Bunlar Hukuk, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümleridir. Siz de bu bölümlere kayıt olarak kendi dilinizde eğitim alabilirsiniz. Üniversitenin diğer bölümlerine bakacak olursak mühendislik ve sosyal bilimler alanlarında çok bölümün olduğunu ve bu bölümlerin sadece lisans eğitimi değil, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini de alabileceğinizi söyleyebiliriz.

Kosova Üniversitesi Psikoloji bölümüne kayıt yaptırırken yanınızda mutlaka lise diplomanız olmalıdır. Pasaport ve yaşadığınız yerden aldığınız ikametgah belgesini de götürmeyi unutmamalısınız. Başvuru esnasında sorun yaşamamak için merkezimize gelirseniz çok daha detaylı olarak neler yapmanız gerektiğini öğrenecek ve bölge hakkında da fikir edinebileceksiniz. Böylece Kosova’ya gittiğinizde çok kısa sürede bölgeyi tanıyacak ve vakit kazanarak üniversitedeki kayıt işlemlerinizi sadece birkaç gün içinde sonlandırarak sonuçları bekleyeceksiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!