Kosova Üniversitesi Taban Puanları

Kosova Üniversitesi Taban Puanları

Kosova’nın başkenti olan Priştine içerisinde yer alan Priştine Universum Üniversitesi, dünyanın tanıdığı, önemli akademisyenlere ve sosyal imkanlara sahip olan bir okuldur. Köklü ve Uluslararası standartlara sahip olan üniversite pek çok avantajıyla yabancı öğrencilerin ilk sırada tercih ettiği okullardan biri olmuştur. Kosova Üniversitesi taban puanları olmadığından öğrenciler sadece lise diplomalarıyla lisans eğitimi için başvurabilmektedir. Aynı zamanda dikey geçiş imkanının da olduğu üniversitede bitirdiğiniz yüksekokul ön lisans diplomanızla sınavsız dikey geçiş yapabilirsini.z Hukuk, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği gibi bölümleri İngilizce destekli olduğu için de dikkat çeken okul Türkiye’den çok başvuru almaktadır.

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı sayesinde üniversite kayıt şartları hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz. Bünyesinde çok sayıda fakülte barındıran okulda Psikoloji, Mühendislik, Matematik, Uluslararası İlişkiler, Felsefe gibi sayabileceğimiz çok farklı bölümlere de başvuru yapabilirsiniz. Üstelik hiçbir sınava girmenize gerek olmadn sadece evraklarınızı tamamlayarak ve senelik ücreti yatırarak bölüme başlayabilecek ve akademik eğitiminizi kaliteli şekilde devam ettirebileceksiniz. Senelik olarak değişen bölüm ücretleri de 1800 Euro ile 2500 Euro arasında değişmektedir.

Kosova Üniversitesi taban puanları olmadığından farklı kültürden gelen çok sayıda öğrenciyi ağırlamaktadır. Bu da sizin farklı kültürlerden yeni insanlar tanımanızı sağlayacak ve yeni diller öğrenmeniz için size fırsat yaratacaktır. Kosova vizesiz olarak aldığı için de giriş çıkış anlamında zorluk yaşamayacak üniversiteye kabul olduğunuz zaman eğitiminizi vakit kaybetmeden başlatabilecek, geleceğinize yatırım yapabileceksiniz. Detaylar için bir an önce danışmanlık merkezimize gelebilirsiniz.

Priştine Universum Üniversitesi Nasıl Bir Üniversitedir?

Priştine Üniversitesi, Kosova Cumhuriyeti’ndeki ilk kamu kurumu olup, Priştine’de bulunan 16 fakülteden oluşan bir üniversitedir. Popülerliği son derece yüksek olan okul, dünyadaki diğer üniversitelere benzer şekilde, endüstri ve ticaret, altyapı ve toplumun gelişmesi için belirleyici olan mesleki eğitim ve araştırma rehberliği konusunda benzersiz sorumluluklar taşır. 2001 yılında Avrupa Yüksek Öğretim Sistemine entegrasyonu amaçlayan Bolonya Deklarasyonuna uygun olarak tüm akademik seviyelerde reform yaparak reform sürecine başlatan üniversite bu zamandan sonra da daha çok öğrenci almaya başlamış ve daha fazla tercih edilir olmuştur. Üniversitenin amacı, uluslararası işbirliği sürecine aktif katılımdır ve bu da çalışma programlarının Bologna sürecine göre her seviyede uyumlu hale getirilmesini sağlar. Süreç, AKTS’nin uygulanması, kalite güvencesi ve şeffaflık dahil olmak üzere beraberindeki unsurları sağlayarak Avrupa yüksek öğretiminin Avrupa süreçlerine entegrasyonunu başlatmıştır.

Kosova Üniversitesi taban puanları da olmadığı için sınavsız olarak kolaylıkla kayıt yaptırabileceğiniz ve kaliteli bir eğitim alabileceğiniz bir eğitim kurumudur. Hedef, akademik personel ve öğrencilerin değişimi, ortak kursların düzenlenmesi, çalışma ziyaretleri, konferanslar ve seminerler, bilimsel konferanslara katılım, akademik değişim ve akademisyenlerin değişimine yönelik olarak imzalanan genel formatta işbirliği anlaşmaları diğer üniversitelerle ikili temasları teşvik etmiştir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!