kosova priştina üniversitesi

Priştine Üniversitesi

Kosova Priştine Üniversitesi

Kosova Priştine Üniversitesi 1969 tarihinde kurulmuştur. 1970 yılına gelindiğinde ise resmi olarak üniversite başlangıcı gerçekleştirilmiştir. Devlet üniversitesi olarak kurulmuştur. 1999 yılında yaşanan savaş sonucu iki sene boyunca Sırbistan topraklarında eğitime devam edildi. Savaş ortamından uzaklaştıktan sonra eğitim kaldığı yerde Kosova da devam etmiştir. İsmini 1999 yılında yaşanan savaş sonucu Kosova Priştine Üniversite olarak bilinir.

Kosova Priştine Üniversitesi, 2000‘li yılların başından itibaren eğitim kalitesi konusunda her geçen gün kendini yenilemeye başlamıştır. Yapmış olduğu ikili üniversite anlaşmaları ile eğitim sürecini hızlandırarak öğrenci ve öğretmen değişiklikleri ile farklı tecrübeler edinmeye başlamıştır. Gelişen akademik kadrosu ile birlikte 10,000 ‘den fazla öğrenciye eğitim verildiği Kosova Priştine Üniversitesi, yurt dışından birçok öğrencinin tercih edeceği üniversiteler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Yurt dışı eğitimi konusunda, öğrencilerin en önemli alternatifleri arasında olan Kosova Priştine Üniversitesi, Akademik kariyeriniz için sizleri geliştirecek bilgi ve donanıma sahiptir. Bu uygulamaların yıllardır başarılı bir şekilde sürdürülebiliyor olması ülkemize 20 yıldır önemli bir şekilde hizmet veren Eurostar’ın güvenilirliğini ortaya koymaktadır. Firmamızın her yıl binlerce öğrencinin dikey geçiş talebiyle başvurduğu üniversiteleri seçmelerinde, öğrencilerimizin tüm başvurularında yanında yer almamız yeterli oluyor.

Kosova Priştine Üniversitesinde Bulunan Fakülte ve Bölümlere Giriş sınavı ile öğrenci kabul edilmektedir. Lise bitirme sınavının%20, Lise diploma notunun %50, Giriş kabul sınavı %30 ortalaması alınır. Kabul edilmiş öğrenciler eğitimlerine başlayabilirler, Kontenjanı az olduğu için ön kaydınızı önceden Eurostar’a yaptırmanız gerekir ki kabul aşamasından önce yapılacak işlemlerle ilgili olarak, geç olmadan başlayabilirsiniz.

Priştine Üniversitesi Fakülteleri

Fakülteler
Felsefe
Filoloji
Makine Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği
Tıp
Sanat
Ziraat ve Veterinerlik
Eğitim
Mimarlık

Felsefe, Matematik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Filoloji, Hukuk, İktisat, Mühendislik ve Mimarlık, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği Tıp Ana bilim Dalı, Sanatlar Bölümü, Tarım Bakanlığı, Yer bilimleri ve Teknolojisi Ana bilim Dalı, Spor Bilimleri Bölümü, Eğitim Bölümü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim, Sınıf Öğretmenliği ve Okul öncesi Uygulamalı Bilimler ve İşletme Bölümü – İpek, Uygulamalı Bilimler ve Mühendislik Bölümü – Mitroviça ve Uygulamalı Bilimler ve Mühendisliği Bölümü – Ferizaj kampüslerinde verilir.

Yurtdışı Eğitimi konusunda deneyim kadrosu ile her geçen gün kendini yenileyen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, sizlerin yurt dışında yapacağınız akademik kariyer hayallerini gerçeğe dönüştürmektedir. Profesyonel düzeyde yapılan bu işlemler üniversiteye kayıt ve kabul işlemlerinde kesin sonuç alınarak görünmektedir. En uygun fiyatlarla sizlere Kosova Priştine Üniversitesinde eğitim almanızı sağlayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi sizlerin geleceğini düşünmektedir.

Fiyatlar ve Kosova Priştine Üniversitesi hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle itibarda geçiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

 

Priştina Üniversitesi Türkiye’den öğrenci kabul etmektedir. Hiçbir sınava girmeden ve puan almasına gerek olmadan başvuru yapılan Priştina yalnızca lise diplomanızla başvuru yapabileceğiniz bir üniversitedir.

Priştina Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunları için istihdam olanakları okuldaki öğrenci sayısını artırmıştır. Okul, özellikle alanında yurtdışından öğrencileri kabul etmeye devam ediyor ve son zamanlarda doğrudan Psikoloji Bölümü ile uyumlu bölüm ücretlerini belirledi. Kosova Üniversitesi bünyesindeki Psikoloji Bölümüne kabul kontenjan bazında mevcuttur.

Puanla
[OY: 12 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!