kosova prizren üniversitesi

Prizen Üniversitesi

Prizen Üniversitesi 2006

Kosova’nın şehirlerinden olan Prizen’de Prizen Üniversitesi devlet tarafından desteklenen devlet üniversitesinde Bulunan Fakülte ve Bölümlere Giriş sınavı ile öğrenci kabul edilmektedir. Lise bitirme sınavının %20, Lise diploma notunun %50, Giriş kabul sınavı %30 ortalaması alınır. Kabul edilmiş öğrenciler eğitimlerine başlayabilirler İngilizce olarak sınıf öğretmenliği, Bilgi Teknolojileri ve İletişim, Sınıf öğretmenliği ve Okul öncesi kontenjanı az olduğu için ön kaydınızı önceden yaptırmanız gerekir kabul aşamasından önce yapılacak işlemlerle ilgili olarak, okuyabilirsiniz.

Prizren Üniversitesi Eğitim Dİli

Eğitim Dili
Sırpça
Arnavutça
İngilizce

Hukuk, Ekonomi, İş İdaresi, Uluslararası yönetim, İletişim, İngilizce Öğretmenliği, İngiliz dili ve edebiyatı Sınıf öğretmenliği, Okul öncesi öğretmenliği 4 yıl sürelidir, Arnavutça dili, Alman dili,

Bilgisayar Bilimleri, Bilgi teknolojileri, Tarım, Ormancılık, Cevre Bilimleri, Gıda bilimleri, Beslenme, Tarımsal İşletme yönetimi, Mekansal planlama peyzaj bölümleri 3 yıl sürelidir.

Prizen Üniversitesi

Sıkça Sorulan Sorular

 

Türkiye'den ayrılan öğrenciler orada asla yabancı olmayacaklar, kendi dillerini kendi ülkeleri gibi konuşarak ve daha iyi anlaşarak yetiştirileceklerdir. Burada geliştirecekleri yakın ve sıcak ilişki sayesinde daha iyi iş fırsatlarının kapıları öğrencilere açılacaktır.

Renkli ve hareketli Kosova, üniversite öğrencilerinin sıkılmadan vakit geçirebilecekleri bir ülke. Nüfusun çoğunluğu genç ve dinamik olduğu için eğlence sektörünün zirve yaptığı ülkelerden biri olduğu söylenebilir.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!