Kosova Üniversitesi Adaletten Hukuk’a Geçiş

Kosova Üniversitesi Adaletten Hukuk’a Geçiş

Türkiye’de hukuk okumak kimi zaman çok zor olabilmekte ve sınav sistemi nedeniyle hayal ettiğiniz hukuk eğitiminden uzaklaşabilmektesiniz. Ancak Hukuk okumak için kendinizi sadece Türkiye ile sınırlamamalı ve çok daha global düşünerek Avrupa standartlarında bir hukuk eğitimi alabileceğinizi düşünmelisiniz. Türkiye’ye çok yakın mesafede olan ve vizesiz olarak gidip gelebileceğiniz Priştine Universum Üniversitesi sizlere Hukuk Fakültesi’nde kaliteli akademisyenler ile eğitim vermektedir. Üstelik denklik olan üniversitede iki senelik ön lisans mezunları da Hukuk lisansına tamamlamak için Priştine Universum Üniversitesi’ne başvurabilmektedir. Daha detaylı bilgi için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı size yardımcı olacaktır.

Kosova’nın başkenti Priştine, genç nüfusu ve dinamik yapısıyla herkesi cezbedecek bir şehirdir. Burada yer alan ülkenin en iyi üniversitesi Priştine Universum ise dünyaca tanınan ve çok farklı kültürden öğrencileri kucaklayan bir okuldur. Siz de farklı kültürler tanımak, yeni diller öğrenmek ve hayal ettiğiniz kariyere adım adım ilerlemek için istediğiniz bölümde okumak istiyorsanız tercihinizi Priştina Universum Üniversitesi’nden yana kullanmalısınız. Kosova üniversitesi adaletten hukuk lisansına geçiş imkanı da veren Priştine, sizden sadece adalet meslek yüksekokulundan aldığınız diplomayı isteyecektir. Herhangi bir sınava girmeden ya da herhangi bir puan göstermek zorunda kalmadan 4 senelik hukuk eğitimine geçiş yapabilecek ve iyi bir hukukçu olmak için emin adımlarla ilerleyebileceksiniz.

Priştine Universum Üniversitesi’nin Hukuk dışında farklı bölümleri ve fakülteleri de vardır. Siz de Eğitim Fakültesi içerisinde Besyo, Psikoloji, Felsefe okuyabilir ya da Bilgisayar Mühendisliği, Metalurji Mühendisliği, Uluslararası İlişkiler, İnşaat Mühendisliği gibi bölümleri tercih edebilirsiniz. Üniversite aynı zamanda yüksek lisans ve doktora imkanı da sunmaktadır. Lisans ücretleri senelik olarak 1800 Euro – 2500 Euro fiyat aralığına sahiptir. Kosova Üniversitesi adaletten hukuk yazmadan önce diğer bölümlere ve imkanlara da göz atabilir, kararınızı ilgi ve becerinize göre verebilirsiniz.

Priştine Universum Üniversitesi’nde Hukuk Okumanın Artıları Nelerdir?

Priştine Universum Üniversitesi’nde Hukuk okumanın en büyük artılarından biri de bölümün destekli olmasıdır. Yani kendi dilinizde eğitim alabilecek ve dersleri zorlanmadan geçebileceksiniz. Pek çok kişinin yabancı bir ülkede Hukuk okumaya cesaret edememesinin başında dil zorluğu gelmektedir. Zaten zor bir bölüm olan hukuk, yabancı dilde çok daha zor olabilmektedir. Ancak bünyesinde Türk akademisyenlere de sahip olan Priştine Universum Üniversitesi bu tabunuzu yıkacak ve sizin eğitim almanızı sağlayacak bir üniversitedir.

Kosova Üniversitesi adaletten hukuk yazarken meslek yüksekokulu diplomanızın isteneceğini unutmamalı ve diğer evrakları da eksiksiz olarak teslim etmelisiniz. Dikey geçiş imkanı senenin 12 ayı boyunca yapılabildiği için istediğiniz zaman dikey geçiş yapmak için başvurabilirsiniz. Zaman kaybetmeden ve hayallerinizi ertelemeden bir an önce evraklarınızı tamamlayabilir ve dikey geçiş işlemlerini başlatarak Hukuk bölümüne geçebilir, iyi bir hukukçu olabilirsiniz.

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!