Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği

Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği

Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği dendiği zaman başkent Priştine bölgesinde bulunan Priştine Universum Üniversitesi ilk söylenebilecek üniversiteler arasında sayılmaktadır. Çünkü ülkenin en iyisi olduğunu söyleyebileceğimiz üniversite sosyal olanakları, akademik yapısı, denkliği ve Türk kültürüne hakim olmasıyla Türk öğrencilerin favori okulları arasındadır. Türk mahallelerine sahip olan şehirde kolaylıkla Türklere özgü yiyecek ve içecek bulacak, başka Türk arkadaşlar edinebileceksiniz. Çok kültürlü yapısıyla dikkat çeken üniversitede yeni diller öğrenebilir ve daha global bir insan olabilirsiniz.

Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesine girmek için sınava bile girmeden sadece lise diplomanızı kullanabilir ve uzmanlıklarınızı geliştirebilirsiniz. Dilerseniz okulda yüksek lisans ve doktora da yapma imkanına sahip olursunuz. Senelik olarak bölüm başına ücretler 1800 Euro ile 2500 Euro arasında değişmekte ve diğer üniversitelere kıyasla son derece uygun olmaktadır. Bu kalitede bir eğitimi, sınavsız ve çok uygun fiyatlara alabileceğiniz Priştine Universum Üniversitesi için kayıt dönemlerini kaçırmadan başvurunuzu eksiksiz olarak yapmalı ve sonucu heyecanla beklemelisiniz.

Priştine Universum Üniversitesi’nin Tarihi ve Önemi Nedir?

Priştine Üniversitesi, ilk olarak 1969–1970 öğretim yılı için kurulmuş ve 1999 yılına kadar faaliyet göstermişti. Ancak, siyasi ayaklanma nedeniyle, birbirini izleyen karşılıklı olaylara karışan öğrencilerin sınır dışı edilmeleri ve bunun sonucu olarak yaygın etnik temelli kutuplaşma, üniversitenin faaliyetlerini sürdürememesini sağlamıştır. Kosova’daki ilk yüksek öğretim kurumları 1958-69 döneminde kuruldu ve bağımsız olarak görev yaptılar. Kosova Komünistleri Birliği bölge için daha fazla özerklik talep ettiğinden, Kasım 1968’de Kosova’da geniş çaplı protestolar meydana geldi ve sonuç olarak, 1969-70 yıllarında Priştine Üniversitesi kuruldu. Üniversitenin ilk fakülteleri mühendislik, tıp, hukuk ve felsefe olurken eğitim dili ise Arnavut ve Sırp-Hırvat olarak kabul edilmişti.

Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği bölümü ve bazı bölümler üniversiteye sonradan dahil edildi. Kısa zamanda fakülte sayısını arttıran ve kaliteli eğitim standardını yakalayan üniversite, dünyanın tanınan ve talep gören üniversiteleri arasına girmeyi de başarmıştır. Bu nedenle Priştine Universum Üniversitesi Türk öğrencilerin de tercih listelerinde olmuştur. Dikey geçiş ve lise diploması ile kayıt imkanı veren üniversite sınav şartı aramadığından da avantajlı noktadadır. Böylece yurtiçinde üniversitelere sınav sistemi nedeniyle giremeyenlere umut olan üniversite istediğiniz bölümü seçmenizi ve kaliteli eğitim görmenizi sağlamaktadır.

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimiz sayesinde siz de diş hekimi olmak için ilk adımı atabilir ve Tıp Fakültesi’ne başvuru şartlarını, evraklarını kolaylıkla temin edebilirsiniz. Eğer dikey geçiş yapacaksanız bunu senenin 12 ayı istediğiniz zaman yapabilecek ve başarılı bir hekim olmak için alanında uzman akademisyenlerden eğitim alabileceksiniz. Kosova hakkında da sizi bilgilendirecek olan danışmanlarımız, barınma, yeme ve içme, ulaşım gibi merak ettiğiniz detaylar konusunda da fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır diyebiliriz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!