Kosova Üniversitesi Mimarlık

Kosova Üniversitesi Mimarlık

Vize uygulamalarına yer verilmediği için Türkiye’den öğrencilerin Kosova üniversitelerinden tercihlerde bulunduklarını söylemek gereklidir. Sadece vizelerden değil bunun yanı sıra kaliteli eğitim sistemlerinden de dikkat çektikleri açıktır. Üstelik üst düzey eğitim imkanları için ekonomik fiyat aralıklarına yer veriliyor. Aynı zamanda Kosova Üniversitesi mimarlık bölümleri için de İngilizce

dil seçenelerine sahiptir. Bu anlamda Priştine Universum Üniversitesi tercihlerine sıklıkla yer verilmekte. Uzun süredir eğitim imkanlarına yer verilmesi ve uzman eğitimci kadrosu ile dikkatleri üzerinde topluyor. Diğer üniversite niteliklerine göz atacak olursak;

-Üniversite Şartları; Sınav sistemine yer vermeden öğrencilerin kabul edilmesi söz konusudur. Nitekim üniversiteye yönelik taban puan detaylarının bulunmadığını göreceksiniz. Sonuç olarak öğrencilerin sınava girmelerine ve puan kasmalarına gerek yoktur.

-Üniversite Kayıt; Haziran ayında öğrenci kayıt işlemlerinin gerçekleştiğini belirtmek gereklidir. Bunun için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile hareket etmeniz faydalı olmakta. Nitekim tek elden hatasız bir şekilde kayıt işlemlerine geçilmekte.

-Üniversite Harçları; Kosova Üniversitesi mimarlık bölümü için ‘Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ içerisinde yer ayrılmıştır. Burada eğitim görmek isteyenlere makul harç bedelleri sunuluyor. Yıllık ödemelerin akabinde ayrıcalık eğitim sisteminden faydalanmanız sağlanmakta.

Priştine Universum Üniversitesi öğrencileri arasına katılmak için zorunlu olan 12 senelik eğitim sistemlerine yer verilmesi gereklidir. Sonrasında lise mezunu olanların diplomalarından yana harekete geçmeleri esas alınıyor. Taban puanlara yer verilmediği için sadece diplomalardan kayıt işlemlerinin tamamlanması mümkün olmakta.

Kosova Üniversitesi Mimarlık Eğitimi

Priştine Universum Üniversitesi tarafından geleceğin mimarlarına yönelik ayrıcalık eğitim sistemine yer verilmekte. Öyle ki Avrupa standartlarında eğitim imkanlarının desteklenmesi söz konusudur. Kayıt olanların bu anlamda teoride ve pratikte eğitim alarak mezun olmaları sağlanıyor. İngilizce olarak desteklenmesinden dolayı da belirtilen sürelerde Türkiye’den öğrencilerin mezun olmaları söz konusudur. Akabinde isteğe bağlı olarak master eğitimlerine de yer vermeleri mümkün. Böylece kariyer imkanlarında avantajlı hale gelecekleri açıktır. Sonuç olarak Kosova Üniversitesi mimarlık bölümü mezunlarının;

  • Başta İngilizce eğitimlerden kaynaklı tanımlı diplomaları ile Türkiye’de kariyer yapmaları mümkün olmakta.
  • İsteyenlerin Kosova’da dahi bu anlamda iş imkanlarına yer vermeleri söz konusudur.
  • Diplomaların Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerli olduğunu ve bu ülkelerde de iş imkanlarına yer verildiğini söylemek gereklidir.

Tanımlı diplomalar kapsamında öğrencilerin istedikleri ülkede iş imkanlarına yer vermeleri sağlanacaktır. Nitekim burada eğitimde temel alınan dillerin de önemli olduğunu belirtmek gerekiyor. Öyle ki yurtdışında iş imkanlarına yer verecek olan öğrencilerin yabancı dillerden eğitim almaları daha doğru olmakta. Dil alternatifleri sayesinde kariyer planlamalarında daha da avantajlı olacağınız açıktır. Öğrencilere bu yüzden İngilizce bölüm alternatifleri de sunuluyor. Akabinde Arnavutça, Sırpça ve Boşnakça olacak şekilde de eğitim sistemlerinin desteklendiğini göreceksiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!