Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Priştine Universum Üniversitesi’nin toplamda 14 tane akademik fakülteye ev sahipliği yaptığını göreceksiniz. Bunlar arasında Kosova Üniversitesi mimarlık fakültesi bir hayli dikkat çekiyor. Ülkemizden öğrencilerin talep ettiği bölüme yönelik dil seçeneklerine göz atmakta fayda var. Öyle ki İngilizce desteklendiği için ülkemizden öğrencilerin tercih ettiklerini belirtmek gerek. Bunun gibi üniversitenin hukuk ve inşaat bölümleri için de İngilizce destekli eğitime yer veriliyor. Sonuç olarak ülkemizden bu bölümlere yönelik eğitim almak isteyenlerin kayıt işlemlerine geçtikleri de açıktır. Öğrencilerin karşısına çıkacak olan diğer detaylar ise;

-Taban Puan; Priştine Universum Üniversitesi öğrencileri arasına katılmak isteyenlerin taban puan kasmalarına gerek kalmıyor. Sınav sistemine göre öğrenci kabul edilmediği için üniversitenin taban puanı da yoktur. Böylece kayıt olmak isteyenlerin gerekli evrakları temin etmeleri yeterli olmakta.

-Eğitim Danışmanlığı; Yine kayıt olmak isteyen öğrencilerin başta danışmanlıklarla iletişime geçmelerinde fayda var. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu anlamda ülkemizde tercih edilen temsilciliklerden bir tanesidir. Üniversiteye kayıt olmak isteyenlerin gerekli bilgiler ışığında harekete geçmeleri sağlanacaktır.

Kosova Üniversitesi mimarlık fakültesi öğrencilerinin uygun fiyatlardan eğitim almaları da sağlanıyor. Çoğu Avrupa’da bulunan üniversitelere nazaran makul fiyatlara sahip olduğu açıktır. Bunun yanı sıra Kosova yaşama imkanlarının da ekonomik olduğunu belirtmek gerek. Kısacası uygun fiyatlardan yana üniversite hayatına yer vermek isteyenlerin Kosova tercihlerinde bulundukları açıktır.

Kosova Üniversitesinde Mimarlık Dersleri

Priştine Universum Üniversitesi tarafından baştan da söylediğimiz gibi İngilizce destekli eğitime yer verilmekte. Derslerin ise başta teorik açıdan uzman eğitimci kadrosu kapsamında sunulması söz konusudur. Teorik bilgilerin hemen arkasından ise uygulamalara geçiliyor. Öyle ki pratikte uygulamalar sayesinde bilgilerin tam anlamıyla işlenmesi ve mezun olduktan sonra değerlendirilmesi söz konusudur. Bunun için sadece teorik değil pratik olacak şekilde de derslere yer verilir. Kosova Üniversitesi mimarlık fakültesi öğrencilerinin akabinde eğitimlerini tamamlayarak diplomalarını almaları sağlanmakta. Diplomalar için de bilgi verecek olursak;

  • İngilizce destekli olan eğitimlerin akabinde yine Türkiye’de tanımlı diplomalara yer veriliyor.
  • İsteyenlerin Kosova’da dahi mimarlık alanına yönelik iş imkanlarına göz atmaları mümkün.
  • Yurtdışında da tanımlı olan diplomalar sayesinde dilediğiniz ülkede kariyer yapabilirsiniz.

İngilizce destekli eğitimlerin yanı sıra tanımlı diplomalardan kaynaklı da avantajlı olan üniversitelerden bir tanesidir. Bunların akabinde Kosova’da öğrenci hayatına yönelik makul fiyatlar dikkat çekiyor. Konaklamadan yemeğe kadar tüm temel ihtiyaçların ekonomik fiyatlarla karşılanması mümkün olmakta. Ulaşımda dahi pek çok seçeneğin yine uygun fiyatlardan yana sunulması söz konusudur. Hal böyle olunca burada birkaç sene eğitim görecek olan öğrencilerin rahat edecekleri açıktır. Üstelik bu rahatlığa bağlı olarak mezun olanların dahi direk Kosova’da iş imkanlarına göz attıklarını söylemeliyiz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!