Kosova Üniversitesi Doktora

Kosova Üniversitesi Doktora

Avrupa’nın yükselen yıldızı olan Priştine Universum Üniversitesi, Kosova’nın başkentinde bulunan ve büyük araştırma merkezi, teknolojik sınıf sistemi, çok kültürlü yapısı ile dikkat çekmektedir. Lisans, yüksek lisans ve doktora gibi akademik eğitimleri tamamlayabileceğiniz üniversiteye dikey geçiş de yapabilirsiniz. Kosova üniversitesi doktora ve lisans eğitimi gibi alanlarda öne çıkan Priştine Universum sınavsız geçiş sistemine sahip olduğu için farklı ülkelerden de öğrencileri ağırlamaktadır. Doktoranızı ilgi, beceri ve eğitiminizin olduğu alanda yapmak istiyorsanız Priştine Universum bu konuda tercih edebileceğiniz üniversitelerin başında gelmektedir.

Priştine Üniversitesi Merkez Yönetimi 2001 yılında Priştine Üniversitesi Yönetim Kurulu kararı ile kurulmuştur. Üniversitenin statüsüne göre, Merkez İdaresi profesyonel, idari ve teknik sorunlardan sorumludur. Bu sorunlar: eğitim, bilimsel araştırma ve sanatsal çalışmalar, çalışmaların tanınması yönetimi, personel yönetimi, yasal yönler, üniversite gelişim planı, muhasebe ve finans, mülkün bakımı ve belgelenmesi, malların hareketi, bilgi sisteminin yönetimi, merkezi veritabanı ve üniversite yönetiminin diğer genel yönleri diyebiliriz.

Merkezi yönetim, Üniversitenin öğretim alanında ve bilimsel araştırma alanında üstlenilen görevlerin yerine getirilebilmesi için fırsatlar yaratmaktadır. Kosova üniversitesi doktora imkanı da sunan bir üniversite olduğu için sadece lisans için değil yüksek lisans ve doktora eğitimlerinizde de düşünebileceğiniz bir eğitim kurumudur. Tanınan akademisyenlerin ışığında doktora eğitimi alabileceğiniz çok sayıda bölüm vardır. Üstelik senelik ücretleri de lisans ücretinde olduğu gibi uygundur. Denklik olduğu için Türkiye’de bitirdiğiniz lisans diplomanızla da doktora için başvuru yapabileceksiniz.

Priştine Universum Üniversitesi Bölümleri Nelerdir?

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimiz size üniversitede yer alan bölümlerle ilgili de detaylı bilgi verecektir. İngilizce destekli lisans eğitimi alabileceğiniz bölümler Hukuk, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği ve metalurji gibi bölümlerdir. Ancak bunun dışında Sosyal Bilimler alanında yüksek lisans yapabilir, Uluslararası ilişkiler, İktisat, Psikoloji ve benzeri bölümlerde eğitim alabilirsiniz. 4 senelik lisans eğitimi için üniversiteye dikey geçiş yapabilir ve hiçbir sınava girmeden sadece meslek yüksekokulu diplomanızla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim alabileceğiniz üniversitenin tüm öğrenci kulüplerinden ve sosyal olanaklarından da yararlanarak keyifli bir üniversite hayatı geçirebilirsiniz.

Akademik eğitiminizde ilerlemek için yüksek lisans ve doktora imkanı da sunan Priştine Universum Üniversitesi Kosova gibi gelişen ve kolay ulaşılabilen bir noktada olmasıyla da dikkat çeker. Çünkü bu sayede Kosova üniversitesi doktora eğitimi için vize almanıza gerek olmadan sadece 1 saatlik uçuş mesafesiyle ülkeye gidebilecek ve ailenizi de istediğiniz zaman görebileceksiniz. Üstelik çok sayıda Türk’ün yaşadığı Kosova içerisinde kendinizi yabancı da hissetmeyecek ve Türk kültürünü ya da lezzetlerini özlediğiniz zaman Türk mahallelerine giderek bu isteğinizi giderebileceksiniz. Üniversiteye başvuru yapmak için gereken evrakların neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız bir an önce danışmanlık hizmetimizi kullanabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!