Kosova Üniversitesi Eczacılık

Kosova Üniversitesi Eczacılık

Kosova içerisinde iyi bir eğitim almak istiyorsanız gitmeniz gereken üniversite başkent Priştine içerisinde bulunan Priştine Universum Üniversitesi’dir. Gelişmiş bölümleri, klay kayıt imkanı ve sosyal çevresiyle dünya standartlarında bir eğitim veren üniversite sadece Kosova’daki gençlerin değil, aynı zamanda yurtdışından gelecek olan öğrencilerin de tercih ettiği bir okuldur. Çünkü denklik olan okulda Türk lise diplomaları ve meslek yüksekokulu diplomaları geçerli olduğu için Türk öğrenciler çok fazla başvuru yapmaktadır. Kosova Üniversitesi Eczacılık bölümü için de tercih edebileceğiniz Priştine Universum içerisinde çok sayıda Türk öğrenci bulabileceksiniz. Öğrenim ücretlerini merak ediyorsanız bunun 1800 Euro ile 2500 Euro arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Priştine Universum Üniversitesi’nin sosyal olanakları da çok gelişmiştir. Çünkü birçok kulüp, dernek ve vakıf bulabilir gece hayatında da eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Genç bir nüfusu olan Kosova’da kendi kültürünüzü de görebilecek ve Türkiye’ye kısa sürede gidip gelebileceksiniz. Vize almadan kolaylıkla gidip gelebileceğiniz için ailenizi de istediğiniz zaman yanınıza çağırmanın avantajını yaşayacaksınız. Kosova Üniversitesi Eczacılık bölümüne girmek için sizden hiçbir sınav sonucu istemeyen ya da puan istemeyen üniversite sadece lise diplomanızla kayıt olmanızı sağlayacaktır. Kayıt olmak için de mezuniyet diplomanızı, ikametgahınızı ve pasaportunuzu götürmeniz üniversite için yeterli olacaktır. Diğer belgeler ve Kosova hakkında merak ettiklerinizle ilgili Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı veren kurumumuza da gelebilirsiniz.

Kosova’nın eğlenceli hayatını yakından tanımak istiyorsanız akademik eğitim bunun için çok uygun bir fırsattır. Böylece hem Uluslararası geçerliliği olan bir diplomanın sahibi olacak hem de farklı kültürler tanımış, yeni insanlarla tanımış ve yeni diller öğrenmiş olacaksınız. Avrupa’nın gelişen yüzü olan Kosova’da çok sayıda Türk olduğunu da söyleyebiliriz. Bu nedenle Türk mahallelerinde de özlediğiniz yemekleri yiyebilir, istediğiniz zaman ülkenize gidebilirsiniz.

Kosova Üniversitesi’nin Diğer Bölüm Olanakları Nelerdir?

Kosova içerisinde yer alan Priştine de Eczacılık dışında farklı bölümler de görebilirsiniz. Bunlardan en çok tercih edilenlerine bakacak olursak karşımıza Hukuk, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık çıkar. Çünkü bu bölümlerin en çok tercih edilen bölümler arasında olmasının nedeni İngilizce destekli olmasıdır. Akademik anlamda teknik bilginin ağır olduğu bu bölümler için İngilizce eğitim alabiliyor olmanız üniversitenin en büyük avantajlarından biri olarak sayılmaktadır. Üniversitenin diğer bölümlerine baktığımız zaman karşımıza Uluslararası İlişkiler, Matematik, Felsefe, Psikoloji, Metalurji Mühendisliği gibi çok farklı bölümler çıkmaktadır.

Kosova Üniversitesi Eczacılık bölümü için tercihi Priştine Universum olanlar danışmanlık hizmetimize gelerek detayları yakından alabilecektir. Başvuru aşamasında sizden lise diplomanız isteneceği için lise diplomanızın mühürlü aslını getirmeyi unutmayın. Eğer herhangi bir bölüme dikey geçiş yapacaksanız bunu senenin her günü yapabileceğinizi de unutmayın. İkametgah ve pasaport da istenen belgeler arasında sayılır. Siz de başvuru tarihlerini kaçırmadan Kosova’da eğitim fırsatını yakalamalısınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!