Kosova Üniversitesi Hukuk Fakülteleri

Kosova Üniversitesi Hukuk Fakülteleri

Kosova Üniversitesi Hukuk denildiği zaman akla gelen ilk üniversite olan Priştine Universum Üniversitesi, başkent içerisinde bulunan ülkenin en iyi okuludur. Köklü tarihi ile tanınan üniversite farklı ülkelerden gelen öğrencilere sağladığı imkanlar ve güçlü akademisyenleriyle tanınmaktadır. Farklı bölümlerde okuyabileceğiniz ve sınavsız olarak sadece lise diplomanızla denklik olduğu için başvuru yapabileceğiniz programlara bakmak isterseniz Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimizi kullanabilirsiniz. Kosova’nın en iyi üniversitesinde eğitim almak için siz de lisans ya da dikey geçiş imkanlarını kullanmalısınız.

1969 yılında kurulan Priştine Üniversitesi, orta ölçekli Priştine kenti (500.000-1.000.000 nüfuslu), Kosova Cumhuriyeti’nin başkentinde yer alan ve kar amacı gütmeyen bir kamu yüksek öğrenim kurumudur. Bu kurumun ayrıca şube kampüsleri Gjilan, Peje, Prizren, Ferizaj, Gjakove, Mitrovice’de bulunmaktadır. Priştine Universum Üniversitesi çeşitli çalışma alanlarında lisans dereceleri, yüksek lisans, doktora dereceleri gibi resmi olarak tanınan yüksek öğrenim derecelerine sahip kurslar ve programlar sunmaktadır. Bu 48 yıllık yüksek öğrenim kurumunun yurtdışından çok sayıda başvuru aldığını da söyleyebiliriz. Priştine Universum Üniversitesi’nin Avrupa Üniversite Birliği (EUA), Compostela Üniversiteler Grubu (CGU), Avrupa Uluslararası Eğitim Derneği (EAIE) üyelikleri vardır.

Kosova Üniversitesi Hukuk fakülteleri üniversitenin en çok ilgi gören bölümlerinden biridir. Bunun en büyük nedeni de İngilizce destekli eğitim veriyor olmasıdır. Böylece Türk öğrenciler hayallerini gerçekleştirmek ve iyi bir hukukçu olmak için Priştine Universum Üniversitesi’ni seçer. Başkent Priştine içerisinde öğrenci olmanın avantajlarını yaşayabilecek, farklı ülkelerden gelen insanlarla tanışarak onların kültürünü öğrenebilecek ve farklı diller öğrenmek için kendinize şans tanıyacaksınız. Priştine Universum içerisinde kayıt olabileceğiniz diğer bölümler de Psikoloji, Metalurji, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Matematik, Besyo gibi bölümlerdir. Bölüme göre değişen kayıt ücretleri de 1800 Euro ile 2500 Euro arasındadır.

Priştine Universum Üniversitesi Hukuk Bölümünün Avantajları Nelerdir?

Priştine Universum Üniversitesi’nde Hukuk okumanın en büyük avantajı İngilizce destekli olmasıdır. Hukuk gibi oldukça zor bir bölümü yabancı dilde okumak pek çok kişinin kafasının karışmasına ve yurtdışı eğitime çekinceli yaklaşmasına neden olur. İyi bir hukukçu olmak aynı zamanda dile yeterliliğinin olması anlamına da geldiği için böyle bir akademik eğitimi yurtdışında kendi dilinizde alabilecek olmanız son derece büyük bir artıdır. Bu imkanı size sunan Priştine Universum, başarılı akademisyenleri ve diğer Türk öğrencileriyle sizlere kapılarını açmaktadır.

Kosova Üniversitesi Hukuk Fakülteleri eğitimi için lise diplomanızla başvurabilir ya da iki senelik Adalet meslek yüksekokulu okuduysanız, ön lisans diplomanızla dikey geçiş yapabilirsiniz. Denkliğin olduğu okul çok sayıda dikey geçiş öğrencisinin eğitimini lisans eğitimine tamamlamış ve ülkeye yeni hukukçular kazandırmıştır. Siz de Hukuk okumak istiyorsanız hayallerinizi ertelemeden Kosovsa’nın en iyi üniversitesine belgeleriniz ve diplomanızla başvuru yapabilir, sınavsız ve puansız Hukuk okuyabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!