Kosova Üniversitesi Besyo

Kosova Üniversitesi Besyo

Yurtdışındaki eğitim fırsatlarını kaçırmak istemeyenlerin son yıllardaki tercihi Kosova oluyor. Çünkü kolay ulaşım imkanına sahip olması, vizesiz gidilebilmesi ve dünya sıralamasında bir üniversiteye sahip olması Kosova’yı cazip kılıyor diyebiliriz. Priştine Universum Üniversitesi ülkenin en iyi üniversitesi olurken aynı zamanda bölümleri, akademik yapısı, akademisyenleri ve sosyal imkanlarıyla da sürekli olarak kendisini geliştiriyor. Kosova Üniversitesi Besyo bölümüne baktığınız zaman üniversitenin en çok tercih edilen bölümlerinden biri olduğunu anlayabiliyorsunuz. Dikey geçiş de yapabileceğiniz bölüme girmek için sınava girmenize de gerek kalmıyor.

Priştine Universum Üniversitesi, Kosova Üniversitesi Besyo okumak isteyenlerin ilk sıradaki tercihi olurken diğer bölümler için de aynısının geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Ülkenin en iyisi olan üniversitede İngilizce, Hırvatça ve Arnavutça gibi dillerde de eğitimler verilmekte ve daha global dünya görüşü olan öğrenciler yetiştirilmesi amaçlanmaktadır diyebiliriz.

Priştine Universum Üniversitesi’nin Tarihi Önemi ve Avantajları Nelerdir?

Priştine Üniversitesi, 18 Kasım 1969’da Kosova Sosyalist Özerk Meclisi tarafından onaylanan “Priştine Üniversitesinin Kuruluşuna Dair Kanun” ile kurulmuştur. Priştine Üniversitesi’nin kuruluşu bir tarihtir ve Kosova halkı ile Arnavut milleti için bir bütün olarak kabul edilen bu üniversite her sene kendisini geliştirerek dünya listesine girmeyi başarmıştır. Priştine Üniversitesi Kurucu Meclisi 13 Şubat 1970’de düzenlenmiştir. İki gün sonra, üniversitenin varlığının başlangıcını gösteren toplantı düzenlenmiştir. İlk kurulan Priştine Üniversitesi’nde, Felsefe Bölümü, Hukuk ve Ekonomi Bölümü, Mühendislik Bölümü ve Tıp Anabilim Dalı vardır. Şimdi Priştine Üniversitesi’nin 14 bölümü akademik bölüm ve 3’ü uygulamalı bilimler bölümü olmak üzere 17 bölümden oluşmaktadır.

Kosova Üniversitesi Besyo okumak isteyenler de üniversitenin bu kökkü tarihini ve önemini bildiği için büyük bir istekle kayıt olmaktadır. Öğrencilerin 37.839’u lisans çalışmalarında ve 3.544’ü de Yüksek Lisans çalışmalarında yer almaktadır. Sınavsız ve şartsız denklik sistemiyle öğrenci aldığı için diplomanızın yeterli olacağı okula başvurmak için herhangi bir yeterliliği ispat etmenize gerek yoktur. Üstelik dikey geçiş yapma şansınız da vardır. Priştine Universum Üniversitesi’nde Besyo bölümü de Eğitim Fakültesi içerisinde yer alan bölümlerden biridir ve Spor Yönetimi okuyanlar dilerse dikey geçiş yapabilmektedir.

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı sizlere Besyo’ya başvuru belgeleri ve daha fazlası hakkında yardımcı olacaktır. Üniversite bünyesinde çeşitli sosyal aktiviteler ve öğrenci dernekleri de olduğu için sosyal anlamda da kendinizi gelişmiş hissedeceksiniz. Besyo okumak için vereceğiniz senelik ücret ise 1800 Euro ile 2500 Euro arasında değişiklik gösterecektir. Bölümler arası uçuk farklar olmadığı için ilgi ve becerilerinize yönelik bir bölüm seçmenin mutluluğunu hissedeceksiniz. Ancak bunlar dışında Psikoloji, Felsefe, diğer Eğitim Fakültesi bölümleri, Uluslarası İlişkiler, Metalurji Mühendisliği gibi bölümleri de okuyabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!