kosova unıversum üniversitesi

Universum Üniversitesi

Kosova’da Universum Üniversitesi bölgedeki ilk araştırma merkezidir. Uluslar arası bir eğitim süreci seminerler, fuarlar, sempozyumlar, Uluslar arası ortaklık olarak Kosova’da en güçlü faaliyet gösteren kurum olarak göze çarpar. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Türkiye’deki tek yetkilisidir.

Tempus, Erasmus gibi çeşitli programlar ve etkinlikler düzenlenmektedir. Global Network, İngiltere network Europe, European Higher Education Society’ye bağlı Chiçhester College İngiltere ile dünyanın her yerinden 30 ‘un üzerinde ortak kuruluşa sahiptir. Bunlardan bazıları Küresel kolej ağı(GCN), İngiltere ağı Avrupa, Avrupa Uluslar arası Eğitim Derneği(EVIE), Chichester Koleji İngiltere, Hollborn Koleji İngiltere, İngiltere Kaplan International Colleges, Havaii Tokai Uluslar arası Koleji, ABD, Yunanistan Atina Teknolojik Eğitim Enstitüsü, Arnavutluk Tiran Üniversitesi, Arnavutluk Marin Barleti Üniversitesi, Estonya Tallinn Teknoloji Üniversitesi, Türkiye Hacettepe Üniversitesi’dir. Erasmus ve Projeler bakımından Avrupa ülkelerinden ve Avrupa aday ülkelerden katılımlar ve paylaşımlar yapılmakta. Bilgisayar Bilimleri Programlarında; Avusturya University FH Joanneum Gesellschaft, Bosna-Hersek Saraybosna Devlet Üniversitesi Makina Mühendisliği Fakültesi, Bosna-Hersek Doğu Saraybosna Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi, İtalya Palerno Üniversitesi, Almanya Duisburg Essen Üniversitesi, Almanya Karma eğitim kurumları Kooperatifi, Avusturya Graz Üniversitesi, Avusturya Doğal kaynaklar ve Yaşam bilimleri Üniversitesi, Almanya Leuphana Üniversitesi, İrlanda Limerick Üniversitesi yer almaktadır. Tempus Projesi kapsamında Avusturya Salsburg Üniversitesi, Birleşik Krallık Edingurg Üniversitesi, İrlanda Cork Üniversite Koleji, Romanya Bükreş Politeknik Üniversitesi, Hırvatistan Par İşletme okulu, Slovenya Uluslar arası Sosyal ve iş etütleri okulu, Letonya Turiba Üniversitesi, Almanya Ludwigshafen uygulama bilimler Üniversitesi, Romanya Dimitrie Cantemir Üniversitesi, Türkiye Üniversiteleri ise Hacettepe Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Niğde Üniversitesi, Arel Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi(ODDÜ)

Diploma; Kosova Universum Üniversitesi Diplomaları Universum College, Bachelor ve Yüksek lisans seviyesinde Diğer Teknik Bilimler olarak ta iş kavramları akademik yıl içinde girişimcilik, bilgi, becerileri ve ihtiyaçları teşvik edici hedefler belirlenmesi, uygulanması amaçlanmaktadır. AB’nin Ortak kurumları batı balkanlar, Rusya, AB projeleri Stajlar, işbirliği ağların ve iş gücünü yaşatılması amaçlanır ve diplomalar tamamlayıcı olarak ECTS ve Sertifikasyon sistemlerine EUROPASS bağlantısı gibi sistemde çalışma izni ile mevcut lisans ve yüksek lisans müfredatın bütününü size sunuyor.

OKUL TÜRÜ; Özel Universum Üniversitesi

Kosova Universum Üniversitesi Bölümleri Ücretleri

Bölüm Ücret
Diş Hekimliği 4000 €
Eczacılık 4000 €
Elektrik Mühendisliği 4000 €
Hukuk 3000 €
İnşaat Mühendisliği 3500 €
Makine Mühendisliği 3500 €
Mimarlık 4000 €
Psikoloji 4000 €
Tıp 4000 €
Bilgisayar Mühendisliği 3000 €

İşletme yönetimi, Siyaset Bilimi, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Uluslararası ilişkiler, Uluslararası ilişkiler, Avrupa Çalışmaları, Kamu Yönetimi, Pazarlama, Bankacılık, Finans, İletişim, Almanca dili, İngilizce dili, İşletme ve Medya için İngilizce, Tercümanlık (İngilizce veya Almanca)

ÖĞRENCİ HİZMETLERİ; küresel boyuta taşımak için sosyal, kültürel, elektronik kütüphane, konferanslar, ziyaretçi okutmaları, yaratıcılık, okuma, tartışma, eğlence, spor, hayırseverlik, genç girişimler öğrenci kulüpleri için iki lideri başkan bulunur.

DİĞER ÖNEMLİ ÖZELLİKLER; Üniversite Üniversitesinde sunulan lisans eğitimi programları üç yıl (3 yıl) sürer 180 AKTS kredisi tamamlanır yıllık 60 AKTS kredisi içerir. Lisans eğitimi lisans derecesi Bachelor of Arts’tır (BA). University of London, Uluslararası Programlar Ekonomi, Yönetim, Finans ve Sosyal Bilimler (EMFSS) lisans derslerinde, akademik dereceler London School of Economics and Siyasi Bilimler (LSE) tarafından verilir. (Yüksek Lisans ÇİFTE DİPLOMA) London, TOEFL, IELTS ile Harvard Üniversitesi’ndeki Master öğrencilere, sırasıyla Harvard Business School’da ve Kennedy School of Government’da Mikroekonomisi (MEK) dersi, Professor Michael Porter tarafından doğrudan dünyanın en iyi bilinen yönetim uzmanı tarafından geliştirilmiştir.

YAZ OKULU; 2005’ten beri College Universum, uluslararasılaştırma için ‘Queen Anniversary Prizes’ ödülünü kazanan Chichester College ile eş değer olmuştur. 2005 yılından bu yana 280 öğrenci, Chichester College, İngiltere Yaz okulu’nun bir parçası olmuştur. Anglıa Network Europe ve Roc West ile işbirliği içinde Brabant, Kosova’da Universiyum Üniversitesi içinde İngilizce dil Yaz Okulu düzenlemektedir.

YÜKSEK LİSANS; Yönetim, Finans, Uluslararası İşletme Kamu Sektörü Yönetimi, Turizm ve Otelcilik Yönetimi, Finans ve Uluslararası İşletme

ÇİFTE DİPLOMA: İstanbul Arel Üniversitesi ile ikili diploma İşletme Bilim Master düzeyinde

Puanla
[OY: 9 Ortalama: 4.2]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!