Kosova Üniversitesi Psikolojisi

Kosova Üniversitesi Psikolojisi

Yüksek standartlarda psikoloji eğitim almak isteyen öğrencilerin Priştine Universum Üniversitesi tercihlerinde bulunduklarını göreceksiniz. Bu anlamda 1969 yılından beri eğitim imkanlarını sunan üniversitenin Felsefe Fakültesi bulunmakta. Fakülte içerisinde ayrı bir bölüm olarak psikoloji yerini almıştır. Öğrencilerin de Kosova Üniversitesi Psikolojisi tercihlerinde bulunurken tüm bu detaylara göz attıkları açıktır. Sonuç olarak kayıt işlemlerine geçmeleri de zor olmuyor. Nitekim psikoloji bölümüne yönelik herhangi bir taban puanına yer verilmez. Yani öğrencilerin sınava girmeden de bölüm derslerini almaları sağlanır. Yapmaları gerekenler yani şartlar ise;

  • Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından öğrencilere açıklanmakta.
  • Lise diplomalarına sahip olan öğrencilerin kayıt olma imkanları bulunuyor.
  • Bölüme yönelik makul fiyatlardan harç ödemeleri de gerçekleşmelidir.
  • Ödemeler ve gerekli belgeler sayesinde kısa sürede kayıt işlemleri tamamlanıyor.

Priştine Universum Üniversitesi İngilizce destekli eğitime ev sahipliği yaptığı için de dikkatleri üzerine çekiyor. Ülkemizden öğrencilerin bu anlamda hukuk bölümünden yana tercih yaptıklarını görüyoruz. Aynı zamanda mimarlık ile inşaat bölümlerinde de İmgilizce dil alternatiflerine yer verilmekte. Kosova Üniversitesi Psikolojisi eğitimi almak isteyenlerin de başta dil seçeneklerine ve harç bedellerine göz attıklarını görüyoruz. Bunların neticesinde harekete geçmeleri esas alınır. Danışmanlıklar sayesinde aktarılan tüm bilgilerden yola çıkılabilir. Aynı zamanda kayıt işlemlerinin tek elden yürütülmesi adına da eğitim danışmanlıklarına başvurulması faydalı olacaktır.

Kosova Üniversitesi Psikolojisi Denklik

Psikoloji eğitimine yer veren öğrencilerin belirli süreler akabinde mezun olmaları sağlanır. Devamında isteyenlerin 2 yıllık master eğitimine de geçiş yapmaları mümkün olmakta. Öyle ki kariyer yapmak isteyenlerin master eğitimlerini de temel aldıkları açıktır. Sonuç olarak diledikleri ülkeden yana tercih yaparak iş imkanlarına göz atmaları söz konusudur. Kosova Üniversitesi Psikolojisi mezunları için tanımlı diplomalar veriliyor. Böylece;

-Türkiye’de Kariyer; Türkiye’de tanımlı olan diplomalar sayesinde geleceklerine yön vermeleri mümkün olmakta. Seçtikleri alana yönelik diplomalarını kullanarak kariyer planlamalarına geçmeleri esas alınır.

-Kosova’da Kariyer; Gerekli izinleri alan öğrencilerin direk olarak Kosova’da dahi kariyerlerine ışık tuttuklarını görüyoruz. Özellikle de ekonomik hayat şartlarından dolayı dikkat çektiğini görüyoruz. Eğitim imkanları için de harç bedellerinin yüksek olmadığını söylemek gereklidir.

-Yurtdışında Kariyer; Diplomaların Avrupa ülkelerinde de geçerli olduğu biliniyor. Sonuç olarak Avrupa ülkelerinde de yine gerekli izinlere bağlı olarak çalışmanız mümkün. Özellikle de eğitimde temel alınan dil seçeneklerine göre Avrupa’da kariyer yapmak daha kolay olacaktır.

Örneğin hazırlık eğitimlerinde genel olarak İngilizce karşınıza çıkacaktır. Bunun akabinde ülkeye bağlı olarak Arnavutça ile Boşnakça dilleri de bulunmakta. Sırpça olacak şekilde de eğitim verilen bölümlere yer verilmekte.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!