Kosova Üniversitesi Yüksek Lisans Ve Doktora

Kosova Üniversitesi Yüksek Lisans Ve Doktora

Priştine Universum Üniversitesi’nin yaklaşık olarak 40.000 kadar öğrenciye eğitim verdiğini belirtmek gereklidir. Öyle ki bir hayli geniş arsa alanına sahip olan üniversitenin toplamda 14 adet akademik fakültesi bulunmakta. Bu anlamda fakültelerinden yana bölümlerini sunarak öğrenci kayıtlarını kabul ediyor. Sadece üniversite eğitimlerine değil Kosova Üniversitesi yüksek lisans ve doktora programlarına da sahip olmak isteyenleri karşılamakta. Nitekim kariyerlerine ışık tutmak isteyen öğrencilerin master eğitimlerine de yer verdikleri açıktır. Gerek üniversite gerekse yüksek lisans ve doktora eğitimleri için karşınıza çıkacak olan avantajlar ise;

  • Bölümlere özel olarak İngilizce destekli eğitimin sunulması esas alınmakta.
  • Makul fiyatlardan yana öğrencilerin eğitim alacakları üniversiteler arasındadır.
  • Çağdaş eğitim imkanları dahilinde yüksek lisans ile doktora programlarına yer veriliyor.
  • Öğrencilerin almış oldukları eğitim neticesinde tanımlı diplomalara sahip olacakları da ifade edilmekte.

Kosova Üniversitesi yüksek lisans ve doktora programlarına yönelik uzman eğitimci kardosuna yer verilmekte. Öyle ki Priştine Universum Üniversitesi 1969 yılından bu yana eğitim olanaklarını sunuyor. Buna bağlı olarak köklü eğitim sistemine ve kadrosuna sahip olduğu da açıktır. Avantajlarından kaynaklı olarak ise 40.000’den fazla öğrencisi bulunmakta. Özellikle de öğrencilerin Türkiye’de ya da Avrupa’da tanımlı olan diplomalara sahip olacakları öncü avantajlarından bir tanesidir. Böylece eğitimlerinin akabinde istedikleri ülkeden tercihlerde bulunmaları mümkün. Ülkelerden ziyade kapsamlı iş imkanlarına dahil olacak gelecek kaygısı yaşamamaları hedef alınıyor.

Kosova Üniversitesi Bölümleri Nelerdir?

Priştine Universum Üniversitesi üzerinden yüksek lisansa yer vermek isteyenlerin bölüm analizlerinde bulundukları açıktır. Bu anlamda pek çok bölüme ev sahipliği yaptığını ve makul harç bedellerine sahip olduğunu önceden söylemekte fayda var. Örneğin başta felsefe, matematik, doğa bilimleri, inşaat ve mimarlık gibi seçeneklere yer verilmekte. Hemen arkasından makine mühendisliği, ziraat ve veteriner fakültesi, hukuk, eğitim ve spor bilimleri fakülteleri gelmekte. Farklı olarak uygulamalı bilimler fakültesi de yerini almakta. Sonuç olarak;

  • Kosova Üniversitesi yüksek lisans ve doktora eğitimi için bölümlere dikkat edilmelidir.
  • İngilizce destekli olması için hukuk, mimarlık ya da inşaat bölümleri tercih edilmekte.
  • Tüm bölümlerden mezun olanların tanımlı olan diplomalara sahip olacaklarını söylemeliyiz.
  • Bölümlere ve eğitimlere yönelik uygun fiyat aralıkları da dikkat çekiyor.

Öğrencilerin tüm bu konularda detaylı bilgi sahibi olabileceği danışmanlık hizmetleri bulunuyor. Örneğin Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bunlar arasında dikkat çekmekte. Öyle ki ülkemizden öğrencilerin görüşmelere yer vererek merak ettikleri konularda detaylı olacak şekilde bilgi sahibi olmaları söz konusudur. Aynı zamanda kayıt işlemleri için de danışmanlıklardan ilerlemek daha doğru olacaktır. Priştine Universum Üniversitesi öğrencileri için zorlayıcı şartlara yer vermiyor. Öyle ki taban puan ya da sınav sisteminin olmadığını göreceksiniz. Lise mezunu olanların başta üniversite eğitimine yer vermeleri sağlanır. Bunun arkasından talebe göre lisans ile doktora programları gelmekte.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!