Kosova Üniversitesi Tıp Fakültesi

Kosova Üniversitesi Tıp Fakültesi

Bölgesel ve uluslararası üniversitelerle doğrudan bağlantılar oluşturan Priştine Universum Üniversitesi, Kosova’nın en iyi üniversitesidir. Öğretim metodolojisinin ilerlemesi ve bilimsel araştırma kapasitelerinin artması gibi çalışmalara ağırık veren üniversite içerisinde pek çok bölüm bulunur. Bu bölümlerin başında da Tıp Fakültesi gelmektedir. Dünyanın dört bir yanından gelen akademisyenleri, profesörleri ve öğrencileri, akademik deneyimlerini karşılıklı olarak paylaşmayı ve Kosova hakkında daha fazla bilgi edinme imkânı sağlamayı amaçlamayan üniversite Türkiye’den de çok sayıda öğrenci kabul etmektedir. Kosova Üniversitesi Tıp Fakültesi, dendiği zaman ilk akla gelen Priştine Universum denklik sistemi de olan ve sınavsız olarak okuyabileceğiniz bir okuldur.

Priştine Üniversitesi, sosyal bilimler, hukuk, ekonomi, sanat, eğitim, tıp, mühendislik, dil bilimi, ziraat, arkeoloji ve benzeri geniş bir yelpazede eğitim alanlarını kapsayan eğitimler vermektedir. Üniversite çalışma alanlarından edindikleri deneyimleri ve bilgi alışverişini sağlamak için Batı Balkan bölgesinin bu bölümünde yer alan uluslararası öğrencileri ve profesörleri bir araya getirir. Ayrıca Priştine Üniversitesi diğer uluslararası üniversiteler arasındaki işbirliğini oluşturmayı ve genişletmeyi hedeflemektedir. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı sayesinde diğer imkanlara, bölümlere bakabilecek ve fiyat anlamında da bilgilendirileceksiniz.

Tıp Fakültesi’ne gitmek için senelik 1800 Euro ile 2500 Euro arasında değişen bir ücret ödemeniz gerekir. Değişen senelik ücreti diğer üniversitelere göre çok daha makul olduğu için tercih edilmektedir. Ayrıca Kosova’nın başkenti Priştine içerisinde olduğu için birçok sosyal imkandan yararlanabilecek, şehire kolaylıkla uyum sağlayabileceksiniz. Tıp okumak isteyenler ancak ülkemizde puanı yetmediği için yerleşemeyenler bu hayalinin üzerini kapatmadan Kosova içerisindeki Priştine Universum Üniversitesi’nde gerçekleştirebilmektedir. Kosova Üniversitesi Tıp Fakültesi için tek yapmanız gereken lise diplomanızla üniversiteye başvurmaktır. Puan şartı aramayan okul sizi herhangi bir sınava da sokmayacaktır.

Priştine Universum Üniversitesi’nde Okumanın Artıları Nelerdir?

Priştine Universum Üniversitesi konumu, imkanları, sosyal olanakları ve ücretleri nedeniyle tercih edilmesi gereken bir üniversitedir. Lise mezunlarının hayallerini gerçekleştirdiği ve çok kaliteli bir akademik eğitim aldığı üniversite sizleri farklı kültürlerden insanlarla tanıştırdığı için de değerlidir. Böylece Hırvatça, İngilizce, Sırpça gibi farklı dilleri de öğrenebileceksiniz. Ayrıca bazı bölümleri İngilizce destekli olduğu için kolaylıkla uyum sağlayabilecek ve bölgede başka Türk öğrencileri de bulabileceksiniz.

Priştine Universum Üniversitesi, Kosova Üniversitesi Tıp Fakültesi anlamında öncüdür. İçerisinde pek çok branşın bulunduğu üniversite sizin için danışmanlar atayacak ve her türlü probleminizle de yakından ilgilenecektir. Vizesiz olarak sadece 1 saatte ülkeye gidebilecek olmanız da ülkenin konum avantajıdır. Böylece öğrencilik zamanında zorlanmadan istediğiniz zaman ailenizi görebilecek ya da onları yanınıza davet edebileceksiniz. Tüm bu avantajları kullanmak için başvuru zamanını kaçırmadan bir an önce toplamanız gereken belgeleri öğrenmeli ve Uluslararası bir üniversite olan Priştine Universum Üniversitesi’ne başvurunuzu yapmalısınız diyebiliriz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!