Kosova Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Kosova Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Kosova’da okumak isteyenler başkente giderek buradaki Priştine Universum Üniversitesi’ni tercih ediyor. Bu üniversitenin tercih edilmesinin en büyük nedeni de dünya sıralamasında bir okul olması ve sunduğu akademik imkanlarla kadrosu oluyor. Sadece Kosova içerisinde yaşayanların değil, aynı zamanda yurtdışından gelerek kaliteli akademik eğitim almak isteyenlerin de tercihi olan üniversite pek çok farklı branşı da bünyesinde barındırıyor diyebiliriz. Kosova Üniversitesi fizik tdavi ve rehabilitasyon bölümü de bunlardan biri oluyor. Fizik tedavi bölümü alanında lisans eğitimi almak isteyenler ve ülkelerinde bu lisans eğitimini alamamış olanlar Priştine’yi önemli bir seçenek olarak değerlendirmek istiyor.

Szi de Priştine içerisinde eğitim görmek istiyorsanız başvuru şartlarına, başvuru tarihlerine bakarak kendinize uygun bölüme başvuru yapabiliyorsunuz. Felsefe, Psikoloji, Matematik, Metalurji, İnşaat, Hukuk, Uluslarası İlişkiler gibi sayabileceğimiz farklı alanlarda da lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri olan üniversite çok sayıda öğrencisiyle şehirin genç yüzüdür diyebiliriz. Başkentte bulunan üniversite genç bir nüfusa sahip olan Kosova’yı daha da gençleştirmiş ve başkenti adeta bir eğitim yuvası haline getirmiştir. Çünkü araştırma merkezlerine ve teknolojik sınıflara sahip olan üniversitede eğitimler çok kaliteli bir şekilde verilmektedir. Daha detaylı bilgi almak isteyenler de Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimizden yararlanarak detayları öğrenebilir ve başvuru sürecini de hızlandırabilir.

Kosova Üniversitesi fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi almak için geleceğiniz Kosova sadece 1 saatlik uçuş mesafesindedir. Bu da sizin kolaylıkla istediğiniz zaman Türkiye Kosova arasında yol yapmanızı sağlayacaktır. Vize olmadığı için de büyük bir kolaylık yaşayacağınız ülkede çalışma ve oturma izni almak da kolay olduğu için üniversiteden mezun olduktan sonra kalmak ve çalışmak isterseniz size çeşitli imkanlar sunulacaktır. Avrupa standartlarında bir ülkede yaşamış olacak ve yine Avrupa standartlarında bir ülkede çalışmış olacaksınız.

Priştine Universum Öğrenim Ücretleri Nasıldır?

Kaliteli eğitimi nedeniyle öğrencilerin çoğu Priştine Universum içerisindeki ücretlerin çok yüksek olduğunu düşünmektedir. Oysa senelik harç ücretlerine baktığınız zaman bunun tam tersi bir durumla karşılaşacak ve düşük ücretlere eğitim alabileceksiniz. Kosova Üniversitesi fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi için üniversitenin belirlediği senelik rakam 1800 Euro ile 2500 Euro arasında değişecektir. Yani bu ücret aynı kalitede eğitim veren diğer üniversiteler ile kıyaslandığı zaman son derece düşüktür. Türk öğrencilerin tercih etme nedenlerinden biri de fiyatlarıdır.

Yakınlığı ve fiyatları nedeniyle tercih edeceğniz Kosova’da gece hayatı da eğlencelidir. Yani genç nüfus olmasından kaynaklı olarak dilediğiniz zaman gece hayatında eğlenebilecek yeni kültürler tanıyabilecek, yeni insanlarla dilinizi geliştirebileceksiniz Bazı bölümlerde İngilizce destekli eğitim verdiği için dil konusunda kendinizi zorlamanıza da gerek kalmayacak ve zamanla başkalarıyla iletişim kurarak yeni diller öğrenecek, çok daha global bir insan olacaksınız diyebiliriz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!