Kosova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

Kosova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

Yurtdışı eğitim programlarına yer vermek isteyen öğrencilerin Kosova’yı göz önünde bulundurdukları açıktır. Öyle ki hayat şartlarının ekonomik olması, üniversitelerinde yüksek kalitede eğitimin desteklenmesi ve taban puana yer verilmemesi ön planda olmasına etki ediyor. Priştine Universum Üniversitesi bu anlamda 1969 yılından beri eğitim olanakları sunduğu için ilgi görmekte. Bunun yanı sıra İngilizce destekli bölümleri ile de adından söz ettirdiğini belirtmek gereklidir. Örneğin Kosova Üniversitesi inşaat mühendisliği adına İmgilizce destekli olacak şekilde eğitimlerin verilmesine özen gösterilmekte. Öğrencilere sunulan eğitim sisteminden söz edecek olursak;

  • Mühendislik ve Mimarlık fakültesinden yana inşaat bölümüne yer verilmekte.
  • Öncelikle teorik açıdan inşaat eğitiminin verilmesi söz konusudur.
  • Teorik bilgilerin akabinde açık havada pratik uygulamalara dahi geçilmekte.
  • Uygulamalar sayesinde öğrencilerin kalıcı bilgi sahibi olmaları sahibi olmaları sağlanmakta.

Kosova Üniversitesi inşaat mühendisliği için İngilizce destekli eğitimlerin verildiğini göreceksiniz. Bunun akabinde avantajlı bir diğer özelliğinin de taban puana sahip olmamasıdır. Yani Türkiye’den öğrencilerin üniversiteye giriş yapmak adına herhangi bir sınva girmelerine gerek kalmıyor. Puan şartına yer verilmeden lise mezunlarının taleplerine olumlu yanıtlar veriliyor. Ancak bunun için de başvuru tarihlerine dikkat etmenizde fayda var. Genel olarak da Haziran ayı ortalarında kayıtların başladığını öğreneceksiniz. Gerek tarihlerle alakalı bilgi sahibi olmak gerekse kayıt işlemlerinde sorun yaşamamak için de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile ilerlemeniz faydalı olacaktır.

Kosova Üniversitesi İnşaat Bölümü Ücretleri

Greek Kosovo hayat şartlarının gerekse eğitim olanaklarının ekonomik fiyatlardan yana sunulması esas alınmakta. Bu sayede hem ülkemizden hem de yurtdışından yüzlerce öğrenciyi karşıladığı da açıktır. Örneğin Kosova Üniversitesi inşaat mühendisliği okumak isteyenlere makul harç bedelleri sunuluyor. Genel olarak Priştine Universum Üniversitesi’nin 1800 ile 2500 Euro arasında harç bedellerine sahip olduğunu belirtmek gereklidir. Öğrencilerin harçlarını yatırmaları halinde eğitim almalarına olanak sağlanmakta. Sonrasında da;

-Eğitim Süresi; 4 yıl olacak şekilde inşaat eğitimlerine yer verildiğini göreceksiniz. Eğitim süresi master yapmak isteyenlere yönelik uzayabilir. Nitekim master eğitimlerinin de ekstra olarak 2 yıl olduğunu söylemek gerekiyor.

-Üniversite Diploması; Mezun olan öğrencilerin tanımlı olan diplomalara sahip olacakları ifade edilmekte. Yani Türkiye’de kariyer planlamalarına yer vermeniz mümkün. Bunun dışında yurtdışında dahi iş imkanlarına göz atarak tercihlerde bulunmanıza olanak sağlanıyor.

Son yıllarda bir hayli ilgi gören inşaat bölümünün kariyer imkanları için avantajlı olduğunu söylemek gereklidir. Sadece tek bir ülkede değil pek çok yerde iş imkanı bulmanız kolay olacaktır. Özellikle de tanımlı diplomalar sayesinde öğrencilerin kariyerlerine ışık tutmaları esas alınıyor. Bunun için de çeşitli dillerin yanı sıra İngilizce olacak şekilde eğitimlerin desteklendiğini de göreceksiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!