Kosova’da Yaşam

Kosova’da yaşamak tarihte yolculuk yapmak gibi bir his vermektedir. Çünkü Kosova, bağımsızlığını kazanana kadar başka ülke ve imparatorlukların hakimiyeti altında olan bir ülkeydi. Bu nedenle gezilen her sokak, gidilen her şehirde tarihten bir iz bulmak mümkündür. Kosova, savaşın izlerini çabuk silebilmiş ve kendini hemen yenileyebilmiş bir ülke olarak takdir edilmektedir.

Bu süreç içerisinde eski ve tarihi yapılara dokunulmamaktadır. Bunun yanı sıra yeni ve modern binalar, çağdaş idari yapılar kurulmuş, inşa edilmiştir. Halk bu değişikliğe hemen ayak uydurabilmiş ve yeniliklere açık kişilerden oluşmaktadır. Bağımsızlık hayalinin sonucunda buna kavuşmanın da heyecanıyla herkes içten gelerek ülkesine sahip çıkmış, şehrin yenilenmesine katkıda bulunmuşlardır.

Kosova Tarihi

Kosova’da yaşam ve özellikle geceleri hareketli ve eğlenceli geçmektedir. Meydanlara taşan eğlenceleri sabah saatlerine kadar sürmekte, halk hep birlikte eğlenmektedir. Ailelerin ve gençlerin korkusuzca gece dışarı çıkabilmesi mümkündür. Güvenlik açısından hiç şüphe duyulmadan rahatlıkla günün istenilen saatinde dışarı çıkabilmek mümkündür. Çünkü Kosova şehirleri bir taşıta gerek kalmadan gezilebilecek kadar küçüktür. Bu nedenle güvenlik ve asayiş de kolay sağlanabilmektedir.

Kosova halkı birbirini tanır, misafirperver ve güler yüzlü insanlardır. Bu nedenle Kosova’ya turizm amaçlı veya yaşamaya gelenler ve en önemlisi de üniversite okumaya gelen öğrenciler hiç zorluk çekmeden yaşamaktadırlar. Kosova’da yaşayan insanlar, kendi ülkelerine gelen misafirlere çok önem vermekte, onlara en iyi şekilde yardımcı olabilmeyi istemektedirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!